KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13294178
*
nr 1329 4178
Guido Odierna
(1913-1991), Italien
Oljemålning, Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 18:48:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/5 15:43:04
1
1.800 kr
25/5 17:22:57
2
1.600 kr
25/5 17:22:57
1
1.700 kr (Budbetjänt)
25/5 17:24:47
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Läs mer om Guido Odierna
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri europa guido odierna italien italiensk italiensk konst italiensk konstnär italienska konstnärer italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Guido Odierna
nr 1329 4178
Guido Odierna
(1913-1991), Italien
Oljemålning, Capri. Signerad a tergo. Olja på duk, 49x60 cm
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/5 15:43:04 | 1 | 1.800 kr |
| 25/5 17:22:57 | 2 | 1.600 kr |
| 25/5 17:22:57 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 25/5 17:24:47 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Guido Odierna
Guido Odierna, italiensk bildkonstnär född 1913, död 1991.Läs mer om Guido Odierna
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: capri europa guido odierna italien italiensk italiensk konst italiensk konstnär italienska konstnärer italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



